De opvolger van de Volvo S90

De nieuwe Volvo ES90

Al geruime tijd richt Volvo zich op een milieuvriendelijkere toekomst door de introductie van elektrische modellen, zoals de Volvo EX30, EX40, EX90 en de EC40. Vanaf 2030 zal Volvo zich uitsluitend richten op het aanbieden van elektrische modellen, waarbij de productie van Volvo’s met verbrandingsmotoren wordt stopgezet. Dit betekent ook de introductie van de ES90, een nieuw elektrisch model dat de S90 zal opvolgen.

De opkomst van de nieuwe Volvo ES90

In 2023 heeft Volvo bevestigd dat er een einde komt aan de S60 en S90. Er waren geen opvolgers in zicht voor deze sedans, omdat deze carrosserievorm bedreigd wordt door de toenemende populariteit van SUV’s. Maar er is goed nieuws: er staat een opvolger van de S90 gepland, namelijk de ES90.

Afgelopen najaar heeft Jim Rowan, de Global CEO van Volvo Car, aangekondigd er een elektrische sedan al enige tijd in ontwikkeling is. Rowan gaf ook aan dat Volvo’s eerste elektrische sedan naar verwachting in 2025 op de markt zal komen. Er wordt verwacht dat de nieuwe Volvo ES90 al in mei wordt geïntroduceerd. Als dit het geval is, kunnen de eerste leveringen mogelijk plaatsvinden vóór 2025, wellicht al medio 2024.

Specificaties en prestaties van de ES90

De productie van de nieuwe ES90 vindt plaats in een fabriek van Geely, het moederbedrijf van Volvo, die zich vlakbij Shanghai bevindt. De huidige Volvo S90 is ook afkomstig van deze fabriek. De nieuwe ES90 wordt geproduceerd op het SPA2-platform, net zoals de EX90. Het SPA2-platform is speciaal ontwikkeld voor elektrische voertuigen.

Er wordt verwacht dat de ES90 dezelfde batterij van 111 kWh zou kunnen krijgen, net als de EX90, aangezien beide modellen op hetzelfde platform worden gebouwd. Net zoals de Volvo EX90, zal de nieuwe ES90 uitgerust zijn met een Twin Motor van 402 pk en 770 Nm koppel. Er wordt ook verwacht dat er een krachtigere variant zal komen, voorzien van een Twin Motor Performance met 517 pk en 910 Nm koppel. Met een accupakket van 111 kWh zal de nieuwe Volvo ES90 naar verwachting een actieradius van ongeveer 600 kilometer hebben.