Tesla en Volvo zijn de koplopers op de Nederlandse EV-markt

De vraag naar elektrische auto’s neemt steeds toe waardoor de markt van elektrische auto’s met de jaren mee aan het groeien is. In het eerste kwartaal van 2024 zijn Volvo en Tesla de koplopers op de markt van elektrische auto’s, zo is gebleken uit de cijfers van Bovag.

Populairste EV’s van 2024

In het eerste kwartaal van 2024 is de Tesla Model Y de koploper van de op kenteken geregistreerde EV’s, met 4.133 exemplaren. Op de tweede plek staat Volvo met de XC40, ook wel EX40 genoemd, met 3.372 exemplaren. Met 2.639 exemplaren komt de Tesla Model 3 op de derde plek te staan en met 1.591 exemplaren komt Volvo met de nieuwe EX30 op de vierde plek te staan. Al met al zijn Volvo en Tesla de twee belangrijkste spelers met de populairste elektrische modellen in het eerste kwartaal van 2024.

Koplopers op de elektrische automarkt

Van alle merken heeft Tesla in het eerste kwartaal van 2024 de meeste EV’s op kenteken gezet met ruim 6.800 exemplaren. Volvo valt op de tweede plek met ruim 5.400 exemplaren. Ten opzichte van 2023 heeft Volvo het aantal geregistreerde EV’s meer dan verdubbeld, namelijk met wel 127,6%. Tesla en Volvo zijn de grootste spelers op de markt van elektrische auto’s.

Met de nieuwe Volvo EX30 heeft Volvo een grote impact gecreëerd op de elektrische automarkt. De Volvo EX30 is de ultieme combinatie van uitstekende prestaties en een compact design.